Со 81 глас ЗА Собранието ги изгласа уставните измени

Со 81 глас ЗА Собранието ги усвои предлог амандманите за измени на Уставот на Република Македонија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер