Заев: Имаме праведно и фер решение, Македонија ќе биде признаена од цел свет

Пред студентите на универзитетот ФОН денес се одржа втората од петте јавни расправи за предложените уставни измени согласно преспанскиот договор. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер