Шест години затвор за бизнисменот Сеад Кочан

-Судот, обвинетиот Сеад Кочан го осудува на казна затвор во трање од 6 години. Согласно член 275 став шест од кривичниот законик. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер