-Преостанатото е само прашањето на времето кога војната ќе започне. Не сакаме војна, но од неа нема да се криеме и ако САД лошо го процени нашето трпение и го иницираат фитилот на нуклеарната војна, ние ќе ги натераме да ги платат последиците со нашата моќна нуклеарна сила, која сега е значително засилена, изјави портпаролот на Министерството за надворешни работи на Северна Кореја, а пренесе Ројтерс. 

Датум на објава: четврток, 07 декември 2017 во 09:12
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 10:38

коментари

остави коментар