Во продолжение прочитајте кои ѕвезди уживаат во овој луксуз.
Холивудската ѕвезда Џони Деп е сопственик на остров од 45 хектари, на кој ужива во приватноста.

Мегапопуларната пејечка Шакира заедно со еден од основачите на бендот „Пинк Флојд“, наводно од 2011 години се сопственици на оствово северно од Бахамите, на кое имаат изградено и луксузно летувалиште.


Сексапилната Памела Андерсон од  поранешниот сопруг Томи Ли во 2007 година на подарок доби острово во близина на Дубаи.

Голимиот холивудски заводник Леонаро Ди Каприо поседува остров од 104 хектари во близина на Белизе, на кој гради луксузно еколошко летувалиште кое треба да биде готово до 2018 година.

Во 2005 година оскаровецот Мел Гибсон си купи вулкански остров на Фиџи.

Легендарниот член на Битлси, Џон Ленон купил остово во Ирска и очекувано го нарекол „Острово на Битлси“. По неговата смрт сопругата Јоко Оно го продале овој остров.

Актерот Тајлер Пери од 2009 година е сопствебик на острово на Бахамите, на кое научи да пилотира со својот  приватен авион.

Популарниот пејач Рики Мартин за 8 милиони долари во 2008 година купил остров во близина на бразилскиот брег.

Славниот илузонист Дејвид Коперфилд  поседува 11 острови на Бахамите како и одморалиште кое им го издава на светскиот џет сет, како Опра Винфри, Бил Гејтс...

Основачот и директор на компанијата „Вирџин Груп“ контроверзниот милијардер Ричард Бренсон од 1978 година е газда на островото Некер кое го издава за 62000 долаи дневно.

Датум на објава: сабота, 25 ноември 2017 во 11:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар