Црногорскиот состав кон крајот на првата четвртина создаде двоцифрено водство кое континуирано го зголемуваше се до самиот финиш на мечот.
Иван Маринковиќ со 17 и Александар Цветковиќ со 13 поени беа најефикасни кај гостите, додека Владимир Дашиќ со 15 поени беше најефикасниот играч кај Будуќност.

Во составот на МЗТ Скопје на овој меч недостасуваше Грузиецот Ѓорѓи Цинцадзе кој поради болки во коленото не беше во можност да настапи.
Во горниот дел на табелата Црвена Звезда, Крка и Будуќност со максимални три бодови. МЗТ со една победа и два пораза е деветти. 

Датум на објава: понеделник, 13 октомври 2014 во 10:04
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар