Двајцата играчи во победите на своите екипи имаа „трипл-дабл“ учинок.

Во дербито на „Запад“ шампионот Голден Стејт како гостин го совлада Хјустон со 124:114, а Грин имаше 17 поени, 14 скокови и 10 асистенции. Најефикасен на дуелот беше Ерик Гордон од Хјустон со 30 поени.

Оклахома Сити предводена од Вестбрук дојде до победа од 127:117 на гостувањето кај ЛА Клиперс, а Вестбрук имаше 29 поени, 12 скокови и 11 асистенции. 

Датум на објава: петок, 05 јануари 2018 во 10:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар