МКФ сака да и се извини на целата спортска јавност поради ваквиот развој на настаните со кој им се ускратува можноста на оние кои сакаа да го проследат овој натпревар од трибините во ВИП Арената во СЦ „Борис Трајковски“.

Сите оние кои поседуваат блок-билети ќе можат да присуствуваат на натпреварот, но ќе бидат прераспоредени во блокот М15.

Датум на објава: четврток, 10 август 2017 во 16:40
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар