Првиот собир на Младинците ќе се одржи утре во салата Автокоманда во Скопје, со почеток од 11 часот и 30 минути.

Список на повикани ракометари:

1. ДАНИЛОВСКИ НИКОЛА (РК ПЕЛИСТЕР 08)
2. ПАЛЕВСКИ ДАВОР (РК МЕТАЛУРГ)
3. ДИМИТРИОСКИ ДИМИТАР (РК МЕРАЛУРГ 2)
4. ЈАГУРИНОВСКИ ТОМИСЛАВ (РК МЕТАЛУРГ)
5. ШИЛЕГОВ МИЦЕ (РК МЕТАЛУРГ 2)
6. БЛАЖЕВСКИ БОЈАН (РК МЕТАЛУРГ 2)
7. КРСТЕВСКИ ГОРАН (РК МЕТАЛУРГ)
8. ТАНКОСКИ МАРИО (РК МЕТАЛУРГ 2)
9. НЕЛОСКИ МАРКО (РК МЕТАЛУРГ)
10. АРСЕНОВСКИ ФИЛИП (РК МЕТАЛУРГ)
11. ОНЧЕВ ТОШЕ (РК ВАРДАР ЈУНИОР)
12. ТРПЧЕВСКИ СТЕФАН (РК ВАРДАР ЈУНИОР)
13. ДИМОВСКИ АЛЕКСАНДАР (РК ВАРДАР ЈУНИОР)
14. МАРКУДОВ АНДРЕЈ (РК ПЕЛИСТЕР 08)
15. ДЕЈАН КУКУЛОВСКИ (РК ВАРДАР ЈУНИОР)
16. ИЛИЈА ТРПЕВСКИ (РК ВАРДАР)

Нашите младински репрезентативци, на Европското првенство во Данска се пласираа по успешните квалификациите што се играа во Шафхаузен против Швајцарија, Црна Гора и Фарски Острови.

Европското Првенство ќе се игра во градовите Колдинг и Вамдруп, во периодот од 28 јули до 7 август 2016.

Македонија се наоѓа во Групата Ц, заедно со селекциите на Норвешка, Холандија и домаќинот Данска. /МИА

Датум на објава: среда, 01 јуни 2016 во 11:54
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар