Сопругата Антонела е добро по породувањето , објави фудбалерот , кој вечерва го пропушти наптеварот со Малага.

Од неговиот клуб Барселона , кусо соопштија дека Меси нема да игра поради семејни причини и на негово место ќе бие Јери Мина.

На Меси и Натонела ова им е трет син . Најстариот Тијаго има 5 години , а помалиот Матео , 2.

На Фејсбуксреќниот татко ја објави веста со коментар: ,, Добре дојде Ќиро ! Фала му на Бога што се помина во најдобар ред. Мама и дечкото се прекрасни . Пресреќни сме . “


Меси со Антонела се заедно веќе 10 години , а дури лани направија свадба.


.

Датум на објава: сабота, 10 март 2018 во 19:13
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 21:19

коментари

остави коментар