Се подготвуваат на различни начини, се варат, пржат, пасираат, се служат како кајгана, со сланина или без неа.


 

Tag someone that lives in another country! 🍳🌍

A post shared by The Egg Exhibit🍳 (@the_eggshibit) on


Меѓутоа, спремањето јајца за појадок, сега доби сосема ново значење.


 

Pac-Man😃

A post shared by The Egg Exhibit🍳 (@the_eggshibit) on


Посебно меѓу љубителите на готвењето, кои сакаат иновации во кулинарството.

 

Happy Halloween! 🕸🕷

A post shared by The Egg Exhibit🍳 (@the_eggshibit) on

Датум на објава: недела, 03 декември 2017 во 17:46
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар