Во 2006 година убавата Зилејка ја освои титулата Мис на Универзум. По тој голем успех атрактивната манекенка стана актерка и имаше неколку улоги во сапуници . Денеска Зулејка работи како ТВ водителка. Но, најголемата слава ја доживеа по снимањето на спотот за сега веќе легендарната песна Деспасито, каде ги воодушеви мажите од целиот свет.

На Инстаграм Зулејка ја следат повеќе од еден милион фанови кои уживаат во нејзиниот совршен изглед.

Со објавување на последното видео на Инстаграм , во кое Зулејка ги почести фановите со секси танц , манекенката за малку ќе го „срушеше“ интернетот. Видеото експресно собра 335 689 лајкови. 

 

Así me disfruto tu calentura 😜 #stopthehate ✋🏽

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Датум на објава: понеделник, 13 ноември 2017 во 10:00
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:59

коментари

остави коментар