Викендов Велес е домаќин на гости од цела Македониј, а кои покрај во вкусот на пастрмајлијата уживаат и во богатата музичка понуда.

Синоќа тричасовен концерт за паметење имаше балканската мега ѕвезда Здравко Чолиќ , а вечерва дел од музичките имиња задолжени за добрата забава се  Тамара Тодевска , Суперхикс и Рибља Чорба. 


Датум на објава: недела, 08 октомври 2017 во 15:32
Ана Милевска Ѓеоргиева
Обновено во: 16:23

коментари

остави коментар