Популарната пејачка поради новиот статус на својата куќа ќе плаќа значително помал данок. Но, Тејлор Свифт ќе биде во проблем ако сака да ја реновира својата вила поради тоа што за тоа ќе мора да бара дозвола од конзерваторското одделение во Беверли Хилс.Инаку популарната пејачка куќата на Беверли Хилс ја купи во 2015 година за 25 милиони долари . Во минатото  куќата била и во сопственост на легендарниот Самуел Л. Голдвин. 

Датум на објава: среда, 12 април 2017 во 22:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар