Младата Индијка љубовта кон јогата ја има подигнато на едно сосема ново ниво. Својот талент Анамика го демонстрирала и во шоуто „Индија има талент“.

Инаку, младата тинејџерка пред само две години започнала да се занимава со јога. Тренер и е нејзиниот татко, кој на своите деца од најмали нозе им ја пренел љубовта кон јогата.

Датум на објава: среда, 15 март 2017 во 22:27
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 10:59

коментари

остави коментар