Мајкл Флин даде оставка на функцијата, откако призна дека на потпретседателот Пенс прецизно не му кажал што зборувал во телефонскиот разговор со рускиот амбасадор во САД.

Според Ројтерс, Харвард го одбил предлогот бидејќи како што објавуваат американските медиуми, не се согласувал со изборот на луѓе кои Трамп ги именувал да бидат дел од тимот на Харвард. 

Датум на објава: петок, 17 февруари 2017 во 14:30
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар