Шампионот МЗТ Скопје Аеродром со максимални десет победи ја заврши Супер лигата, откако денеска аеродромци славеа победа во дуелот со Лирија со 78:63.

Средбата без резултатско значење меѓу Струмица и Киманово заврши со победа на гостите со 72:59.

Така по десетте одиграни кола МЗТ Скопје Аеродром со учинок 10-0 (победи-порази) заврши на првата позиција. Место во плејофот обезбедија и Работнички 5-5, Кожув 5-5, Лирија 5-5, додека сезоната заврши за Куманово 5-5 и Струмица 0-10.

Полифиналната серија натпревари ќе се игра во два добиени натпревари, а ќе започне веќе претстојниот викенд со дуелите МЗТ Скопје Аеродром - Лирија и Работнички - Кожув. /Извор: МИА/

Датум на објава: среда, 14 мај 2014 во 22:17
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар