Според англиските медиуми 24 годишниот Керол во летниот преоден рок ќе може да го напушти „Енфилд Роуд“ за обесштетување од 17 милиони фунти.

На крајот на сезонава Керол ќе се сретне со менаџерот на Ливерпул Брендон Роџерс и ќе разговара за идните планови.

Се очекува Роџерс во оваа прилика да му соопшти на Керол дека не е во неговиот планови за идната сезона и дека може да го напушти клубот.
Засега интерес за ангажирање на репрезентативецот на Англија покажаа екипите на Вест Хем и Њукасл, клубот од каде Керол во 2011 година за трансфер вреден 35 милиони фунти премина во Ливерпул и потпиша петгодишен договор.

Датум на објава: четврток, 04 април 2013 во 16:09
Крсте Галевски

коментари

остави коментар