Резултатот во тој момент беше 2-2 во сетови и 2:0 во гемови во решавачкиот сет.

Надал, во средината на четвртиот сет побара медицински тајм-аут поради болка во бутниот мускул. Тој успеа да издржи до крајот на четвртиот сет и кога се чинеше дека е тешко да се движи, тој влезе во последниот сет.

Сепак, откако го загуби својот сервис на почетокот на петтиот сет реши да му го предаде мечот на Хрватот.

Getty Images

Чилиќ во полуфиналето ќе игра против Британецот Кајл Едмунд кој во првото четвртфинале рано наутро го совлада Бугаринот Григор Димитров. 

Датум на објава: вторник, 23 јануари 2018 во 13:42
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар