Последни место меѓу осумте најдобри обезбедија Русите кои со убедливи 101:78 ја совладаа Хрватска.

Во четвртфиналето ќе играат:

12 септември (вторник):
17:45 часот Германија – Шпанија
20:30 часот Словенија – Летонија

13 септември (среда):
17:45 часот Грција – Русија
20:30 часот Србија – Италија.

Победниците од двата дена ќе се сретнат во полуфиналето./МИА

коментари

остави коментар