Резултати на првите осминафинални средби:
Словенија – Украина 79:55
Германија – Франција 84:81
Финска – Италија 57:70
Литванија – Грција 64:77.
Место во следната фаза обезбедија: Словенија, Германија, Италија и Грција.
Во текот на денешниот ден ќе се играат преостанатите дуели од осминафиналето:
11:30 часот Летонија – Црна Гора
14:15 ч. Србија – Унгарија
17:45 ч. Шпанија – Турција
20:30 ч. Хрватска – Русија./МИА

Датум на објава: недела, 10 септември 2017 во 10:28
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар