На дуелот во Клуж Хрватска водеше во текот на целиот натпревар против Црна Гораи стигна до победата, додека Русите ги добија минимално сите четири периоди во дуелот со Белгија.

Двојки 3. коло Ц група: Унгарија - Чешка 85:73 и Црна Гора - Хрватска 72:76. Вечерва од 19:30 часот играат Шпанија и Романија.

Табела: Хрватска 3-0, Шпанија 2-0, Унгарија 1-2, Чешка 1-2, Црна Гора 1-2, Романија 0-2.

Двојки 3. коло Д група: Белгија - Русија 67:76, Летонија - Велика Британија 97:92. Вечерва од 20 часот играат Србија и Турција.

Табела: Русија 3-0, Летонија 2-1, Белгија 1-2, Турција 1-1, Србија 1-1, Велика Британија 0-3.

Утре се играат натпреварите од 4.коло во сите четири групи на Европското првенство во кошарка. /МИА

Датум на објава: понеделник, 04 септември 2017 во 19:22
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар