Тоа ќе биде огромен хендикеп за Турција, бидејќи зад него е одлична сезона во Фенербахче, со кого се искачи на европскиот трон и го освои домашниот шампионат.

Селекторот на Турција, Уфук Сарџида одлучи за ова првенство да настапи со следниве играчи: Седај Осман, Догуш Балбај, Фуркан Коркмаз, Еркан Вејселоглу, Сертак Санли, Кенан Сипахи, Фуркан Алдемир, Мелих Махмутоглу, Барис Харшек, Синан Гулер, Гоксекин Коксал и Семих Ерден.

Турција ќе биде една од домаќините на Европското првенство и ќе игра во група со Србија, Русија, Латвија, Белгија и Велика Британија во групната фаза во Истанбул.

Датум на објава: четврток, 31 август 2017 во 09:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар