Ѓорческа на овие квалификации ќе се соочи со Австралијката Дестани Аива. Тенисерката од Македонија по втор пат ќе учествува на квалификациски турнир за учество на УС Опен.

Минатата година беше поразена од американската Кетрин Белис.

Ѓорческа  мечот против Аива ќе го одигра утре попладне.

Датум на објава: вторник, 22 август 2017 во 21:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар