Во натпревар од првото коло одигран попладнево Тотенхем на гостински терен го победи Њукасл со 2-0.

Откако во првиот дел мрежите мируваа во вториот гостите од Лондон постигнаа два гола.

Првиот беше дело на Деле Али во 61.минута, а девет минути подоцна (70) Бен Дејвис ги постави конечните 2-0 за Тотенхем.

За утре закажани се дуелите, Њукасл – Тотенхем.

Во последниот меч од воведното коло Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ ќе го пречека тимот на Вест Хем. /МИА

Датум на објава: недела, 13 август 2017 во 17:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар