Во меѓусебните дуели на фјучрс турнирите скорот е 1:1 (Јотовски има победа во Суботица 2014 година, а Грабул има триумф во Сомбор 2008 година).

Последните мечеви на турнири и во рамките на државното првенство на Македонија завршија во корист на Грабул.

Двајцата тенисери играат во добра форма и за очекување е добар меч, кој ќе се игра на теренот број 1 на „Тенис парк“ во склоп на СЦ „Јане Сандански“. Овој дуел е втор на овој терен според програмата и ќе почне по завршувањето на првиот меч на теренот меѓу првиот носител Давид Пихлер од Австрија и третиот македонски тенисер кој ќе игра во 2.коло Бесир Дургути.

Стартот на денешната програма на четирите терени е во 10 часот. 

Датум на објава: четврток, 27 јули 2017 во 09:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар