Минатата сезона Богдановиќ настапуваше за Вашингтон, но понудата од новиот клуб за годишна плата 10,5 милиони долари беше пресудна тој да ја смени клупската средина.
28-годишниот Хрват мината сезона во дресот на Вашингтон оствари просек од 12,7 поени по натпревар.

Датум на објава: сабота, 08 јули 2017 во 10:40
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар