Ѓорческа и Пера двата сета ги добија со 6:2 и 6:3 во гемови. Мечот траеше 70 минути.

Успехот за Ѓорческа е многу важен бидејќи неколку недели таа поради повреда не можеше да настапува на турнирите. /МИА

Датум на објава: сабота, 01 април 2017 во 18:04
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар