Шпанската екипа Селта за ривал го има вториот белгиски тим Генк.

Поранешниот европски првак Ајакс за противник го доби бундеслигашот Шалке, додека Олимпик Лион ќе игра против Бешикташ.

Првите четвртфинални натпревари се играат на 13 април, додека реванш дуелите се закажани за 20 април. Извлекувањето на двојките за полуфиналето ќе се одржи на 21 април.

Датум на објава: петок, 17 март 2017 во 13:47
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар