Пред една недела Оскар се пресели од „Стемфорд бриџ“ во Шангај за договор од 60 милиони фунти, а сега Микел по 10 години верност кон Челси исто така заминува во Кина.

Микел има 374 настапи за Челси и освоени 11 трофеи, но не успеа да се наметне кај Антонио Конте сезонава.

Во Тианјин Теда ќе има неделна плата од 140.000 фунти. /МИА

Датум на објава: петок, 06 јануари 2017 во 12:16
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар