Тој беше еден од главните играчи на менаџерот Клаудио Раниери во освојувањето на шампионската титула во Премиер лигата, придонесувајќи со 17 гола и 11 асистенции.

Марез во изборот доби 361 глас, пред напаѓачот на Борусија Дортмунд, Пјер Емерик Обамејанг, кој доби 313 гласови. На третата позиција се пласира Садио Мане, фудбалерот на Ливерпул, кој доби 186 гласови. /МИА

Датум на објава: петок, 06 јануари 2017 во 11:14
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар