На одбележувањето на овој јубилеј ке се обрати партискиот лидер Никола Груевски.

Мирјана Трпчевска е на плоштадот ВМРО во Скопје каде се наоѓа новата зграда на партијата.

Таа разговара со членот на ИК на партијата Зоран Ставрески.

Разговорот поглднете го во видеото.


Датум на објава: сабота, 20 јуни 2015 во 19:28
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар