„Увозот на прехранбени производи со ознаката “made in russia“ ги урива сите рекорди, пренесува „Риа новости“.

Откако Русија воведе ембарго на увоз на прехранбени производи од Европа, како одговор на антируските санкции на ЕУ, полскиот извоз падна за 30 отсто до рекордно ниво  од 880 милиони евра. Притоа, Полска во текот на минатата година од  Русија увезла прехранбени производи за 160,6 милиони евра.

Датум на објава: понеделник, 30 март 2015 во 09:17
Зоран Момировски

коментари

остави коментар