Неговата сопруга на фејсбук објави снимка од безбедносните камери на која се гледа како ограбувачите ја кршат вратата во куќата каде што живее синот на Синан , Елвис. Сопругата ги моли сите што ќе ги препознаат крадците ,да ги пријават.

Полицијата врши увид и се уште не е познато што украле крадците.

Според Елвис , засега знае дека не му се украдени вредни предмети. Вели дека му украле некои парфеми, торби и часовници , му ја превртеле цела куќа , но не украле нешто вредно. Сакиќ вели дека пријателите му кажале дека уличните светилки биле скршени , по што се сомнева за однапред планиран грабеж.

Само пред два дена е ограбена и куќата на директорот на Гранд продукција , Саша Поповиќ од каде крадците однеле предмети во вредност од околу 100 000 евра. 

Датум на објава: сабота, 10 март 2018 во 19:52
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 21:00

коментари

остави коментар