Џонс , кој беше продуцент на најголемите хитови на Мајкал Џексон изјави дека Џексон крадел цели песни од неговите колеги .
84- годишниот продуцент изјави дека песната ,,Били Џин “ е украдена од Дона Самер. Го обвини Мајкл Џексон,кој  почина во 2009  и дека бил скржавец .

Одбил да му помогне на својот пријател , музичарот Грег Филингејенс , иако тој свирел клавијатури за хитот ,,Трилер” .

Квинси Џонс , кој е се уште активен во музичкиот свет за себе вели дека има 22 компании низ светот , зборува 26 јазика и дека во Шведска се подвргнал на третман кој му гарантира дека ќе живее 110 години .

Датум на објава: петок, 09 февруари 2018 во 21:25
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар