Нејзините семејни корени можат да се следат во Битола и Солун, но поради холокаустот нејзиното семејство емигрирало во САД. Сара во Битола доаѓа и да ја види куќата на нејзинито дедо, објект кој припаѓа на старата битолска архитектура и го краси Широк сокак.

Концертот ќе се одржи утревечер во Центарот за култура во Битола, а влезот е бесплатен за сите заинтересирани.

Сара настапува низ цел свет со  традиционални еврејско-шпански народни песни во уникатна комбинација од рок, поп и џез.

Датум на објава: четврток, 07 септември 2017 во 14:14
Анета Шијакова
Обновено во: 14:17

коментари

остави коментар