На фестивалот ќе настапат бендовите САФ, Ван Гог, Неверне Бебе, Сарс и Негатив, а за љубителите на фудбалот предвиден е директен пренос на натпреварот Реал Мадрид - Манчестер.

Како посебно интересен организаторите го најавуваат концертот на девојките од Трибјут ту Бијонсе.

Од 2008 година досега, на Пиволенд настапиле големи имиња од светот на музиката: Есма, Психомодо Поп, Дубиоза Колектив, Kosheen, Забрањено пушење, Рамбо Амадеус, Ортодокс Селтс, Синтезис, Кирил Џајковски, Stereo MC's, Суперхикс, Гоце Арнаудов, Ритам Нереда, Ареа, Фолтин, Филм, Мањифико./МИА

коментари

остави коментар