Висока е 176 сантиметри и 2014 година ја понесе титулата Мис на Виена.

Убавицата од Австрија студира на Универзитетот за природни ресурси во Виена, но поради моделингот моментално престојува во Мајами.

Таа зборува германски, англиски, шпански и малајски јазик, а голем дел од времето го поминува во теретана.

Катарина истакнува дека многу и е важна грижата за телото и затоа се труди да се исхранува здраво.

Сексапилната бринета благодарејќи на долгите нозе и заводливото тело ниже модни успеси ширум светот.

Датум на објава: недела, 06 август 2017 во 11:47
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар