Во најлошиот период имала 108 килограми, а бракот и се распаднал.

На целата мака, нејзиниот маж решил да ја остави.

После заедничкиот одмор и испратил меил. Во него напишал дека не се враќа дома.

„Тоа ми беше како шлаканица која ми беше потребна. Ме размрда и се разбудив од емотивната кома во која паднав“ – изјави Џенифер.Ја променила исхраната, почнала да вежба, напорно работела, а сето тоа и се исплатело, бидејќи сега има 61 килограм.

Како што изјавува, тој период на емотивна кома и за неа и за мажот бил тежок.

„Само спиев и ни на крај памет не ми доаѓаше да вежбам. Килограмите се трупаа но мене не ми беше грижа. Бев депресивна, а односот меѓу мене и мојот маж беше се полош. Кога ќе се обидев да се хранам здраво, ќе ми речеше да престанам да купувам храна за зајаци. Кога ќе го прашав за прошетка, ќе се насмевнеше и ќе ми речеше да одам сама. Никогаш не ме навредуваше отворено, но ми покажа дека не е заинтересиран за мене“ – изјави таа.

Така нивниот брак пропаѓал се до моментот кога тој отишол во Доминиканската република во посета на фамилијата. На денот кога требал да се врати и испратил меил да не го очекува никогаш повеќе. Тогаш се решила да го промени својот живот. Се насочила кон здравата исхрана и вежбањето и наскоро килограмите почнале да се топат.


Датум на објава: недела, 06 август 2017 во 11:00
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар