Британскиот секретар задолжен за Брегзитот Дејвид Дејвис и неговиот колега од ЕУ Мишел Барние, како што е најавено, четири дена ќе преговараат во Брисел.

Тие неформално се сретнаа во минатиот месец.

Страните имаат помалку од две години да ги усогласат условите.

Британија излегува од Унијата на 30 март 2019 година без оглед дали ќе постигне договор или не.

Датум на објава: понеделник, 17 јули 2017 во 09:15
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар