Вистинска драма се одвивала вчера на елитниот хрватски остров, откако маж со марама на главата, импровизиран појас со експлозив и лажна пушка се појавил на улиците, а потоа влегол и во ноќен клуб.

Не сум терорист, туку сум сомалиски пират. Ајде да се качиме на брод и да се забавуваме, велел пијаниот Британец, откако станало јасно дека се работи за невкусна шега.

Датум на објава: понеделник, 19 јуни 2017 во 10:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар