Лутите ривали, големите ѕвезди на светскиот тенис, легендарниот Роџер Федерер и лидерот на АТП листата Енди Мареј на задоволство на случајните минувачи преку мостот одиграа хуманитарен меч на сплав кој пловеше по реката во Цирих.

Мечот е одигран во рамките на хуманитарната кампања за собирање на финансиски средства за помош на децата од Африка. 

Датум на објава: вторник, 11 април 2017 во 16:26
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар