За да ги добие овие тетоважи, Анџелина го повикала познатиот уметник Ајарн Ноо Кампаи во Камбоџа минатиот февруари. Тој е познат по тоа што тетовира со хируршки игли, метод кој е поболен но попрецизен, и чии тетоважи чинат илјадници долари бидејќи се верува дека го штитат оној кој ги носи на себе.


New art: Opting for an ancient handheld method, the artist used steel rods mounted with a surgical steel needle - which is deemed to be more painful but also more accurate than a tattoo gun - to applied the tattoos to the skin

Се тетовирале и Анџелина и Бред, а симболиката на тетоважите, меѓу другото,  е да ги поврзат како сопружници.

Само 7 месеци подоцна, во септември 2016, тие се разделија.


Бред бил истетовиран со будистички симболи на левата страна од стомакот, со истата симболична цел.

Before the storm: During the visit, Brad also got inked by Kanpai, who tattooed the left side of his stomach with a Buddhist symbol months before they separated in September

Поранешната славна двојка сега е во битка за старателство над децата...

/извор: Дејли меил

Датум на објава: понеделник, 13 март 2017 во 14:26
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар