Головите за „сините“ од Лондон ги постигнаа: Метју Килгалон (автогол) и Бранислав Ивановиќ, додека погодокот за Сандерленд беше автогол на Азпиликуета.

На другите натпревари од 32.от круг во Премиер лигата : Ливерпул – Вест Хем 0:0, Тотенхем – Евертон 2:2, Њукасл – Фулам 1:0 и КПР – Виган 1:1.
Норвич – Свонси 2:2, Стоук – Астон Вила 1:3, ВБА – Арсенал 1:2 и Рединг – Саутемптон 0:2.

Дербито на колото се игра  вечерва од 21 часот  меѓу Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити.

Табела: Манчестер Јунајтед 77 бодови, Манчестер Сити 62, Челзи 58, Тотенхем 58, Арсенал 56, Евертон 52, Ливерпил 49,...

Датум на објава: понеделник, 08 април 2013 во 08:42
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар