Дулеот на овие две екипи е интересен, бидејќи домаќинот бара бодови за опстанок во лигата, а гостите приклучок за местата кои водат во еврокуповите.

Утре на програмата се четири натпревари: Реал Сосиедад - Малага, Реал Мадрид - Леванте, Депортиво Ла Коруња - Сарагоса и Барселона - Мајорка.

Двојките за в недела се: Селта - Рајо Ваљекано, Осасуна - Еспањол, Хетафе - Атлетико Мадрид и Валенсија - Ваљадолид.

Колото ќе биде комплетирано в понеделник со натпреварот меѓу Севиља и Атлетик Билбао.

Табела: Барселона 75 бодови, Реал Мадрид 62, Атлетико Мадрид 61, Реал Сосиедад 48, Малага 47, Валенсија 46, Бетис 44, Хетафе 43,...

Датум на објава: петок, 05 април 2013 во 11:47
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар