Најефикасни во победничкиот состав беа Александар Мареља со 24, Бранислав Џекиќ со 19 и Ашанти Кук со 18 поени.

Во тимот на Фени Индустри најдобар играч беше Дарко Балабан со 22 поени.
Ова беше дуел со кој започна 11.коло од Првата македонска лига.

Вечерва уште играат Кожув – Пелистер Спорт.

За утре е закажан натпреварот Вардар Апаве – Куманово, а колото ќе биде комплетирано в недела со средбата Лирија – Карпош Соколи.

Слободен во оваа рунда е Работнички.

Табела: Работнички 8-1 (победи-порази), Кожув 8-1, Лирија 7-2, Куманово 6-3, Струмица 5-5, Фени Индустри 3-7, Карпош Соколи 2-6, Вардар Апаве 2-7 и Пелистер Спорт 0-9.

Датум на објава: петок, 13 декември 2013 во 19:43
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар