Лошиот старт на Мастерсот, кој за Шарапова заврши со пораз од јапонката Наоми Осаке, беше доволна причина за прекин на соработката која траеше повеќе од четири години.

- Му благодарам на Свен за лојалноста, работната етика и најважно од се пријателството, кое се надевам дека ќе продолжи и понатаму, стои во соопштението од Шарапова.

Руската тенисерка и Свен Греневелд соработката ја почнаа во 2014 година, а таа во меѓувреме освои седум трофеи, вклучително и Ролан Гарос./.МИА

Датум на објава: сабота, 10 март 2018 во 10:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар