Денеска се одржа и ждрепката, по која фаворитите и носители на групите Рафаел Надал и Роџер Федерер ги дознаа своите противници во групната фаза.
Светскиот рекет број 1, Рафаел Надал, кој ќе ја предводи групата „Пит Сампрас“, за место во полуфиналето ќе се бори против Доминик Тим, Григор Димитров и Давид Гофан.

Роџер Федерер, пак, е осител на групата „Борис Бекер“, а таму за ривали ќе ги има Александер Зверев, Марин Чилиќ и Џек Сок.
Натпреварите започнуваат утре, а двајцата прво пласирани тенисери во своите групи ќе обезбедат место во полуфиналето. Завршниот финален меч ќе се игра на 19 ноември. 

Датум на објава: среда, 08 ноември 2017 во 12:50
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар