Противникот Вашингтон во третиот период во неколку наврати имаше 18 поени предност. Сепак шампионот предводен од Кевин Дјурант, кој постигна 31 поен успеа да направи пресврт и да го добие дуелот.

Минесота славеше домашна победа над фаворизираниот тим на Оклахома Сити, а Карл-Ентони Тоунс реализираше 33 поени. Хјустон предводен од Џејмс Харден, кој оствари „трипл дабл“ (прв сезонава): 27 поени, 10 скокови и 11 асистенции славеше победа на гостувањето кај Шарлот, додека Сан Антонио го „запиша“ првиот пораз на гостувањето кај Орландо.

Првата победа ноќеска ја постигна Њујорк, благодарение на серија од 25:6 против Бруклин во третиот период.

Резултати:

Шарлот - Хјустон 93:109,

Орландо - Сан Антонио 114:87,

Атланта - Денвер 100:105,

Њујорк - Бруклин 107:86,

Минесота - Оклахома Сити 119:116,

Голден Стејт - Вашингтон 120:117 и

ЛА Лејкерс - Торонто 92:101. 

Датум на објава: сабота, 28 октомври 2017 во 09:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар