Бразилците беа поуспешни од одбојкарите на САД со 3-1, по сетови 25:20; 23:25; 25:20 и 25:19.
И второто полуфинале беше решено во четири сета. Франција со 3-1 ја совлада Канада (25:19; 22:25; 25:19 и 25:21).

Финалето е закажано за ноќта меѓу сабота и недела (4:05 часот) по средноевропско време, додека три часа порано (1 часот) во дуелот за третото место ќе играат Канада и САД .

Датум на објава: сабота, 08 јули 2017 во 10:22
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар